Pohádka O zeleném kocourkovi

Autorská pohádka pro děti předškolního věku - upravená pro všechna roční období a svátky

       V rámci rozvoje psychosociálního programu dětí předškolního věku jsem připravila divadelní představení pro děti. Děj pohádky je humorný, plný známých dětských písniček a provázený veselou klaunicí. 

       A o čem je příběh? Holčička Zuzanka a její kamarádk Olda najdou v trávě za vesnicí zeleného kocourka.Ten se postupně seznamí s dětmi, pošťákem, zahradníkem, kocoury Čičíkem a Mňoukem, kouzelnou vílou Pomněnkou, kašpárkem, skřítkem, zvířátky. Všichni při humorných i dobrodružných situací zjišťují, že nezáleží na tom, jak odlišný vzhled má, ale jak je kamarádský. V pohádce zazní známé dětské písničky, které si mohou děti zazpívat např. Jede, jede poštovský panáček, Šel zahradník do zahrady, Kluci kočičí a další. Děti se stávají součástí představení, hru s maňáskem si před kamarády sami vyzkouší. Prakticky každé dítě se předvede před publikem! Dětem v mateřské škole Na Smetance z Prahy Vinohrad, kde učím, se pohádka moc líbila a už se těší na další.

       Pohádku O zeleném kocourkovi ráda zahraji i pro Vaše děti v mateřské škole. Má někdo svátek či narozeniny, oslavu s kamarády či jinou hezkou příležitost? Využijte ji pro rozvoj sociálního cítění dítěte a dopřejte mu hudební pohádku O zeleném kocourkovi. Představení trvá cca 60min.